وبسایت آموزشی ققنوس

آیفون مجهز به ۵G برای چه کشورهایی عرضه می شود؟

به گزارش ایسنا، با توجه به آنکه بسیاری از غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های سازنده موبایل در سراسر جهان نظیر سامسونگ، ال‌جی، هواوی، لنوو، نوکیا و غیره در طول یک سال اخیر بارها از برنامه‌های خود برای ارائه و عرضه گوشی‌های هوشمند و سایر محصولات مجهز به فناوری نسل پنجم اینترنت همراه سخن گفته‌اند، به نظر می‌رسد شرکت آمریکایی اپل هنوز تصمیمی در این خصوص نگرفته است. هرچند که چندی پیش اخبار و شایعاتی مبنی بر عرضه چنین محصولاتی از سوی اپل در فضای مجازی منتشر شد اما این شرکت هرگز به صورت رسمی در این باره اعلام برنامه نکرده است.

 

از آنجایی که بازارهای جهانی موبایل در سال‌های گذشته با رکود بی سابقه‌ای مواجه شده است، به نظر می‌رسد که کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیش بینی کرده‌اند که سهم فروش گوشی‌های مجهز به فناوری شبکه ۵G از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که آینده موفقیت‌آمیز و روشنی پیش روی گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال‌های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.

 

تحلیلگران فعال در حوزه فناوری به تازگی برآورد و عنوان کرده‌اند که اپل به‌هرحال یک مدل گوشی هوشمند که از شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G معرفی و رونمایی خواهد کرد که این اتفاق در سال ۲۰۲۱ میلادی رخ خواهد داد. البته چیزی که در پیش بینی‌های آنها بسیار حائز اهمیت است، آن است که آیفون مجهز به ۵G تنها در بازار کشور چین عرضه خواهد شد و کاربران و تنها مشتریان چینی قادر خواهند بود از خدمات نوین و سریع نسل پنجم اینترنت بهره مند شوند.

 

این در حالیست که بسیاری دیگر از کشورهای جهان که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی اشاره کرد، زیرساخت‌های مربوط به برقراری و راه اندازی این شبکه مخابراتی را فراهم آورده و غول‌های تکنولوژی و اپراتورهای متعددی نیز در آنها تلاش می‌کنند تا به توسعه اینترنت ۵G بپردازند و بستر کافی و لازم برای بهره‌مندی کاربران از خدمات پرسرعت این نسل جدید از شبکه همراه و مخابراتی مهیا کنند.

 

بر اساس گزارش وب سایت phonearena، با اینکه این خبر تنها پیش بینی گروهی از کارشناسان و تحلیلگران است، اما هنوز معلوم نشده که چرا اپل فقط برای بازار چین باید یک گوشی آیفون مجهز به ۵G تولید کند و سایر بازارهای جهانی را نادیده بگیرد. البته در پاسخ به این سوال، کارشناسان مربوطه عنوان کرده‌اند با توجه به عدم برقراری زودهنگام و توسعه زیرساخت‌های لازم برای شبکه ۵G و از طرفی دیگر با در نظر گرفتن جمعیت بالای تعداد کاربران در چین، برای اپل عرضه نخستین مدل گوشی آیفون مجهز به این شبکه صرفه اقتصادی بیشتری در مقایسه با سایر کشورها دارد و به همین دلیل قصد دارد برای نخستین بار، این محصول جدید را در یک بازاری که از استقبال بسیار بیشتری برخوردار می‌شود، عرضه کند تا مساله سودآوری و درآمدزایی آن به چالش کشانده نشود.

 

از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.

 

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

 

سایت شرط بندی بت اسپات