وبسایت آموزشی ققنوس

اپیلاتور چیست ?

اپیلاتور چیست ?

اپیلاتور (Epilator) دستگاهی است که از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شود.

اساس کار اپیلاتور متکی به تعدادی موچین است که تعداد آن‌ها بسته به نوع اپیلاتورها معمولاً بین بیست تا سی موچین را شامل می‌شود.

اپیلاتور در طی زمان و پیشرفت فناوری اکنون دارای دیسک‌های فنری و سپس چرخانی شدند که جنس آن‌ها اکثراً فلزی یا سرامیکی هستند. در این مقاله به شما خواهیم گفت اپیلیدی چیست ؟

تفاوت اپیلیدی و اپیلاسیون:

این دو مورد به خاطر تشابه لفظی گاهی به‌غلط به یک معنی به کار برده می‌شوند.

اپیلاسیون در اصل، یک کلمه‌ی فرانسوی به معنای از بین بردن موهای زائد است و می‌تواند شامل تمامی روش‌های از بین بردن موهای زائد شود ولی اپیلیدی امروزه در زبان فارسی به‌نوعی دستگاه اپیلاسیون گفته می‌شود.

 

تفاوت اپیلیدی و اپیلاتور:

اپیلیدی و اپیلاتور دو اصطلاح برای یک دستگاه هستند که اصلی‌ترین استفاده‌ی آن همان‌طور که گفته شد از بین بردن موهای زائد است.

تفاوت شیور و اپیلیدی چیست:

در حالت کلی، اساس کار شیور بر مبنای زدودن موهای زائد با تیغ است ولی اساس کار اپیلاتور بر مبنای کندن موهای زائد است.

در مورد خوب بودن شیور یا اپیلاتور نظرات متفاوتی وجود دارد.

در حالت کلی در مورد صورت خانم‌ها اگر صورت شخص موهای نازک و بور داشته باشد بهتر است که از شیور استفاده شود و اگر دارای موهای ضخیم باشد، اپیلیدی بهتر است.

در مورد موها ی بدن به دلیل از ریشه کنده شدن موها در اپیلیدی، این روش کارایی بیشتری در  زدودن موهای زائد بدن دارد.

 

اپیلیدی یا بندانداز:

طبق نظر برخی خانم‌ها تفاوت اپیلاتور، شیور و بندانداز این است که موهایی که توسط بند انداختن دستی یا برقی از صورت زدوده می‌شوند نسبت به استفاده از اپیلیدی یا شیور دیرتر رشد می‌کنند؛ ولی بند انداختن همیشه خطر جوش زدن صورت خانم‌ها را به همراه دارد.

راهنمای خرید بند انداز برقی

اپیلیدی یا بندانداز برقی :

در مورد زدودن موهای صورت خانم‌ها معمولاً استفاده از بندانداز برقی هم رواج بیشتری نسبت به استفاده از اپیلیدی دارد.

البته برخی خانم‌ها از ترس جوش زدن صورت که همان‌طوری که گفته شد در روش بند انداختن، احتمالش خیلی بیشتر است فقط پیشانی و پشت لب خود را بند می‌اندازند و باقی صورت را شیو یا اپیلیدی می‌کنند

نکته‌ی دیگر این است که خانم‌هایی که در صورتشان موهای نسبتاً ضخیم می‌روید بهتر است استفاده از اپیلیدی یا ماشین شیو را انتخاب کنند؛ ولی برای خانم‌هایی که در صورتشان موهای کرکی و خیلی ظریف دارند، بند انداختن، بهتر است.

 

سایت شرط بندی بت اسپات