وبسایت آموزشی ققنوس

۱۰ آزمون مبحثی نظام جدید حرف آخر

مطمئنا همگی از اهمیت آزمون دادن در دوران کنکور اطلاع دارید ولی متاسفانه در بین داوطلبان کنکور و حتی والدین فلسفه ی آزمون دادن فقط تراز و رتبه میباشد که در اکثر خانواده های کنکوری وجود دارد و مشاهده شده است که بخاطر درصد یا تراز پایین در آزمون های آزمایشی همواره کنکوری ها مورد سرزنش از طرف خانواده قرار گرفته اند و یا با دیگر افراد مقایسه میشوند.

اما فلسفه ی اصلی آزمون دادن چیست ؟ هدف از آزمون سنجیدن و محک زدن خود فرد میباشد که متوجه شود مطالبی که تا کنون خوانده ، مؤثر بوده است ؟ به همین دلیل از خود آزمون میگیرد تا نقاط قوت و ضعف خود را تشخیص دهید.

اما در همین جا مطلب را متوقف کنیم !!! گفته شد مطالبی که قبلا خوانده است را بسنجد…. این یعنی  اول باید مطالب را بخواند بعد از خود آزمون بگیرد.

این فلسفه امروزه کاملا منحرف شده است ، زیرا داوطلب اولین کاری که انجام میدهد حتی قبل از درس خواندن ، در آزمون ثبت نام میکند ، سپس در طی دو هفته برای آزمون میخواند و این مطالعه فقط خشک و خالی میباشد ، یعنی نه دوره ی مروری دارد و نه دوره ی جمع بندی.

حال آزمون هم تمام شد و فرد متوجه شد که در کدام مباحث نقطه ضعف دارد… اگر بخواهد روی این نقاط ضعف کار کند فرصت برای آزمون بعدی او از دست خواهد رفت. در نتیجه مطالب را با طرز فکر جبران در دوران آزمون جمعبندی رها میکند اما در آزمون جمع بندی نیز به خاطر حجم زیاد و زمان کم ، واقعا نمیتوان مطالب را دوباره کار کرد.

اینجاست که حرف آخر این مشکل را یکبار برای همیشه حل میکند.

 

معرفی کامل پکیج ۱۰ آزمون مبحثی نظام جدید

 

مشکلات آزمون دادن را متوجه شدید. فلسفه ی درست آزمون دادن اول از همه با مطالعه ی کامل مباحث باید شروع شود . در هنگام این مطالعه باید دوره های مرور و جمع بندی رعایت شود و همچنین هنگام مطالعه تست نیز باید زده شود.

سپس در قالب آزمون (کاملا استاندارد و منطبق با کنکور) خود را بسنجید و نقاط ضعف و قوت خود را را در هر مبحث تشخیص دهید. بعد از آزمون نیز بتوانید روی اشتباهات خود کار کنید و دلیل اشتباه را در هر سؤال بیابید و روی آن کار کنید تا تکرار نشود. متاسفانه برای هیچ آزمونی چنین مواردی رعایت نمیشود و دانش آموزان همزمان با آزمون درس ها را مطالعه میکنند و تراز و درصد خیلی مهم تر از پیدا کردن نقطه ضعف و. پوشش آن ها میباشد.

ولی با پکیج ده آزمون مبحثی حرف آخر تمامی این مشکلات حل شده است و دیگر نیازی به هیچ آزمون دیگری ندارید.

 

 

ویژگی ها پکیج ۱۰ آزمون مبحثی حرف آخر :

در ده آزمون مبحثی حرف آخر با نوع جدیدی از آزمون در ایران آشنا خواهیم شد که از دو قسمت تشکیل شده است.

  1. آزمون :

داوطلب در هر مرحله ، حجم مشخصی از مطالب هر درس را به صورت کامل و با استفاده از برنامه ریزی دقیق باید مطالعه کند کنار هر مبحث به اندازه ی کافی تست کار کند . برای هر حجم مشخص از دروس ، یک آزمون از داوطلب گرفته میشود که طبق آن میتواند خود را محک بزند آیا یادگیری های او ، بازدهی مناسب را داشته است یا نه.

اما آزمون ها به چه شکل میباشند؟ آزمون ها به صورت بودجه بندی کنکور میباشد یعنی برای هر درس مطابق بودجه بندی کنکور سؤالات طرح میشوند.

اما هر سؤالی در آزمون های حرف آخر وجود ندارد بلکه فقط سؤالات بسیار مهم که احتمال طرح آن ها در کنکور سراسری نیز وجود دارد.

برای طرح این سؤالات زمان زیادی صرف شده است و سعی شده که دید طراح را در طرح سؤال به کار ببرند و استاندارد ترین سؤالات ممکن در این آزمون ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

  1. پاسخ نما :

علت اینکه اشاره شد که با سبک جدیدی از آزمون آشنا خواهید شد به دلیل وجود پاسخ نما میباشد که در هیچ آزمون دیگری وجود ندارد در حرف آخر پاسخ نامه در قالب کاغذ به داوطلب داده نمیشود بلکه پاسخ ها به نمایش گذاشته میشوند و به صورت فیلم میباشد.

بعد از هر آزمون باید آن را بررسی کنید و درصد شما در هر درس معلوم میشود ، سؤالاتی که درست یا نادرست به آن ها پاسخ داده اید نیز همین طور . در این مرحله که نقاط ضعف و قوت شما مشخص شد باید به سراغ پوشش آنها بروید و درواقع اینجا اساتید حرف آخر وارد میشوند. بعد از حل هر آزمون یک استراحت کوتاه خواهید کرد و به تحلیل و بررسی سؤالات خواهید پرداخت. در هر درس سؤالاتی را که اشتباه پاسخ داده اید مثلا به سؤال ۲۸ آزمون از درس عربی اشتباه پاسخ داده اید. در داخل پاسخ نما برروی سؤال ۲۸ کلیک میکنید و استاد مربوطه خواهد آمد ولی مستقیم سؤال را حل نمیکند بلکه قبل از حل سؤال درسنامه ی مربوط به آن مبحث را دوباره برای داوطلب دوباره تدریس میکنند و بعد از آن به سراغ حل سؤال میروند اما این پایان کار نیست بلکه بعد از حل سؤال کلیه ی فرعیات سؤال نیز پرسیده میشود . مثلا اگر این سؤال به این شکل طرح میبشد راه حل چگونه بود یا اگر فلان پارامتر معلوم بود و سؤال پارامتر دیگری را از ما میخواست حل چگونه میشد، یعنی از دل یک سؤال ممکن ۵ یا ۶ سؤال دیگر طرح شود.

با هربار آزمون دادن شما به دو ویژگی دست پیدا میکنید.

ویژگی اول : آزمون خواهید داد و با انواع تست آشنا میشوید و سرعت و قدرت تست زنی خود را افزایش میدهید.

ویژگی دوم : در حل هر سؤال اولین کار مرور درسنامه میباشد یعنی شما با هر بار آزمون دادن کل درسنامه هارا مرور میکنید به عبارت کلی تر در ۱۰ آزمون مبحثی ده بار هر مبحث را مرور میکنید.

 

پکیج ده آزمون حرف آخر مناسب چه افرادی است ؟

در قالب این پکیج داوطلب اول از هرچیزی نحوه ی تست زنی به سبک اساتید حرف آخر را خواهد آموخت یعنی دیگر مانند قبل تست نخواهد زد بلکه مانند یک معلم میتواند تست های هر درس را حل نماید. اما همانطور که گفته شد بهتر است برای استفاده ، حتما فلسفه ی آزمون را اجرا کنید یعنی اول از همه درسنامه ها و حجم آزمون را کامل مورد مطالعه قرار دهید و سپس وارد حل آزمون شوید. کسی که بتواند ترتیب این عملیات را به درستی انجام دهد چه یک فرد کنکوری باشد و یا نه اصلا فردی که ده ها سال از کنکور دور بوده است به راحتی هر چه تمام میتواند نتیجه ی دلخواه خود را کسب کند. اما نحوه ی عملکرد آزمون ها مرحله به مرحله میباشد یعنی در آزمون اول ممکن است داوطلب نتیجه ی دلخواهی کسب نکند که جای نگرانی نیست چون در هر آزمون که زده شود درصد هر درس داوطلب بیشتر میشود و میتواند قدرت خود را در این زمینه احساس کند و به جایی میرسد که در دهمین آزمون به بالاترین درصد خود در هر درس دست پیدا میکند.

در حرف آخر چگونه برای ده آزمون برنامه ریزی میشود ؟

برنامه ریزی که یکی از واجبات برای درس خواندن است و همچنین فردی که بخواهد از ۱۰ آزمون استفاده کند باید به نحوی برنامه ریزی دقیق داشته باشد که در زمان معین شده بتواند حجم کل درس ها را با دوره های مرور و تست زنی کامل  تمام کند و به نحوی نباشد که یک هفته زودتر یک سری از درس هارا تمام کند. به همین دلیل مشاورین حرف آخر وارد عمل میشوند و با بررسی تخصصی وضعیت هر داوطلب در قالب یک سری فرم ها اطلاعات هر داوطلب را دریافت میکنند و طبق آن به داوطلب برنامه های زمانی و حجمی ارائه میدهند که از آن ها استفاده کند و به نتیجه برسد.

چرا ۱۰ آزمون حرف آخر انتخاب رتبه برتر ها است ؟

بهتر است جواب این سؤال را از زبان مهراد زارع رتبه ۳۱ کنکور تجربی سال ۹۷ بشنویم .

مهراد زارع:

"در سر جلسه ی کنکور ۹۷ از ادبیات که شروع کردم به تست زدن واقعا احساس میکردم که قبلا آن تست و مشابه آن را در بیست آزمون دیده بودم و واقعا حس خوبی داشت، ۲۰ آزمون به حدی به من کمک کرد که در درس ریاضی در  30 دقیقه به سؤالات پاسخ دادم و به درصد ۹۲/۵ رسیدم و واقعا از استاد منتظری و حرف آخر متشکرم بابت بهترین محتوای آموزشی که تولید کردند."

تفاوت ۱۰ آزمون حرف آخر با سایر منابع آموزشی :

همانطور که اشاره شد تنها منبع در داخل ایران که از پاسخنما برای تحلیل سؤالات استفاده میکند موسسه ی حرف آخر و پکیج بیست آزمون است که هیچ یک از منابع آموزشی و آزمون های آزمایشی چنین آزمون هایی در اختیار ندارند.

برای هر درس در حرف آخر چندین مولف نام دار کمک کرده اند و هزاران سؤال برای هر درس آماده شده است اما از این تعداد سؤال برای درسی مانند دین و زندگی فقط ۲۵۰ سؤال انتخاب شده است. برای همین گفته میشود که استاندارد ترین سؤالات را در ۱۰ آزمون حرف آخر حل خواهید کرد و از طرف دیگر در سال ۹۷ سؤالات ۱۰ آزمون با سؤالات کنکور تطابق ۱۰۰ درصد داشت یعنی هیچ سؤالی در کنکور پیدا نمیشد که مشابه آن قبلا در ۱۰ آزمون نبوده باشد.

چرا پکیج ۱۰ آزمون حرف آخر باید تهیه شود ؟

علاوه بر منبع خوب داوطلب به یک آزمون خوب و استاندارد نیز نیاز دارد تا بتواند فلسفه ی درست آزمون دادن را به وسیله ی آن اجرا کند همچنین سؤالات آن واقعا استاندارد و درسطح کنکور باشند تا با استفاده از آن به نتیجه ی دلخواه رسید. حرف آخر در قالب ۱۰ آزمون مبحثی تمامی این امکانات را به علاوه ی مرور کل مباحث در هر آزمون و تقویت سرعت و قدرت تست زنی ، در اختیار شما قرار میدهد.

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

سایت شرط بندی بت اسپات