وبسایت آموزشی ققنوس

6 عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

۶ عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

۶ عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

6 عامل موثر بر قیمت طراحی سایت

هر شرکت طراحی سایت در اصفهان برای ارائه این خدمات به شما، قیمت خاصی را بیان می‌کند که ممکن است شما را در مسیر انتخاب بهترین شرکت سردرگم کند. به همین دلیل باید خودتان بتوانید به طور تقریبی هزینه طراحی وبسایت را محاسبه کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در این مقاله تعدادی از عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت را بیان کرده‌ایم.

۱٫      تعداد صفحات موردنظر

یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت این است که چند صفحه از سایت را می‌خواهید طراحی کنید؟ بدیهی است که هرچه تعداد صفحات موردنظرتان بیشتر باشد، هزینه هم بالاتر خواهد رفت. به طور پیش فرض قیمت پایه ای که توسط شرکت‌ها بیان می‌شود، مربوط به طراحی صفحه اصلی، تماس با ما و درباره ما است.

۲٫      هزینه‌های پایه سایت

در میان عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت می‌توان گفت که این هزینه‌های پایه اجتناب ناپذیر هستند و حتما باید آن‌ها را پرداخت کنید. برای مثال اگر شما دامنه و هاست ندارید، باید خریداری شود؛ حتی ممکن است هاست شما برای پیاده سازی سایت موردنظرتان کم حجم باشد. در این صورت باید با پرداخت هزینه آن را ارتقا دهید. این هزینه‌ها به طور سالانه باید پرداخت شوند؛ زیرا دامنه و هاست نیاز به تمدید کردن دارند. از سوی دیگر خرید قالب سایت‌های وردپرسی هم یکی از هزینه‌های طراحی سایت با وردپرس است که بسته به قالب انتخابی شما تفاوت خواهد داشت.

۳٫      هزینه‌های بهینه سازی سایت

احتمالا شما هم شنیده اید که سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهمترین مراحل در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی از طریق داشتن وبسایت است؛ اما خیلی از افراد این تصور را دارند که سئو پس از طراحی وبسایت شروع می‌شود. باید بدانید که یک شرکت طراحی سایت حرفه ای، باید از همان ابتدا وبسایت شما را بر اساس اصول سئو بهینه سازی کند؛ به این معنا که اقدامات زیر را انجام دهد:

  • تصاویر و المان‌های گرافیکی را تا حد امکان کم حجم و بهینه کند.
  • کد‌های قالب را بهینه سازی کرده و موارد بی فایده را غیرفعال کند.
  • سرعت قالب را بهینه سازی کند.
  • طراحی صفحه اصلی و نحوه چیدمان المان‌ها را بر اساس اصول UI و UX انجام دهد.

بنابراین اگر شرکت طراحی سایت، هزینه بالاتری را نسبت به بقیه به شما پیشنهاد می‌دهد؛ حتما بررسی کنید که آیا چنین اقداماتی را انجام خواهد داد یا نه؟ به عبارت بهتر باید بررسی کنید که آیا قیمت اعلام شده با خدمات ارائه شده تناسب دارند یا نه؟

۴٫      نوع وبسایت

از دیگر عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت می‌توان به نوع وبسایت اشاره کرد که به طور مستقیم بر روی هزینه‌ها تاثیر خواهد گذاشت؛ زیرا نوع وبسایت تعیین کننده شیوه طراحی، نوع قالب، تعداد صفحات موردنیاز و زمان طراحی وبسایت است. به طور کلی سایت‌های فروشگاهی به دلیل اینکه به المان‌های بیشتر و بارگذاری محصولات نیاز دارند، قیمت بالاتری خواهند داشت و به زمان بیشتری برای طراحی نیاز دارند.

۵٫      هزینه‌های پشتیبانی سایت

باید بدانید که کار‌های سایت، با طراحی اولیه تمام نمی‌شود و درست مانند یک کودک تازه متولدشده نیاز است که به طور دائمی‌ از آن مراقبت کنید. برای مثال باید افزونه‌ها به طور دائمی‌ به روز رسانی شده و امنیت سایت تامین شود؛ همچنین در صورت بروز مشکل برای قالب یا دیگر قسمت‌های سایت، باید از خدمات پشتیبانی استفاده کنید تا بتوانید در اسرع وقت این مشکل را برطرف نمایید. بسیاری از شرکت‌های طراحی سایت، پشتیبانی رایگان را تا مدتی پس از تحویل سایت به شما ارائه خواهند داد؛ اما بعد از آن مشمول پرداخت هزینه خواهد بود.

۶٫      طراحی‌های گرافیکی سایت

از دیگر عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت می‌توان به طراحی‌های گرافیکی آن اشاره کرد؛ خیلی از طراحی سایت‌های ارزان، طراحی گرافیکی اختصاصی نداشته و حتی ممکن است اصول ui و ux به خوبی در طراحی آن‌ها رعایت نشده باشند. یک طراحی سایت حرفه ای و بر اساس اصول سئو، نیاز به صرف زمان برای طراحی پروتوتایپ خواهد داشت. از سوی دیگر تصاویر هم باید به صورت اختصاصی طراحی شوند تا مشکلی از نظر کپی بودن برای سایت شما پیش نیاید. بنابراین اگر هزینه ای را برای این موضوع صرف کنید، خیالتان از بابت یونیک و مشتری پسند بودن سایت راحت خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت پرداخته و تاثیر هریک را بیان کردیم. دقت داشته باشید که قبل از سفارش طراحی سایت باید قیمت شرکت‌های مختلف را بررسی کرده و بپرسید که علت ارزان بودن یا گران بودن آن‌ها چیست؟ برای مثال ممکن است یک شرکت طراحی سایت، با استفاده از قالب بهینه نشده و دمو برای شما یک سایت ارزان را طراحی کند که بعدا در سئو کردن آن به مشکل بخورید؛ اما یک شرکت حرفه ای، با دریافت هزینه بیشتر، یک سایت سئوشده با قابلیت سرمایه گذاری را به شما ارائه می‌دهد که شاید تا سال‌های بعدی هم نیازی به اعمال تغییر پیدا نکند.

 

سایت شرط بندی بت اسپات