وبسایت آموزشی ققنوس

نکات ایمنی غذا در تابستان

نکات ایمنی غذا در تابستان

نکات ایمنی غذا در تابستان

نکات ایمنی غذا در تابستان : همانطور که گرمای تابستان می سوزد، صدای غذا در کباب پز می شود، زیرا دوستان و خانواده برای کباب کردن و پیک نیک جمع می شوند. سرو غذای سالم و ایمن در فضای باز می تواند چالش هایی را ایجاد کند. این نکات ایمنی مواد غذایی را که با فعالیت های تابستانی شما مطابقت دارد، بررسی کنید.

نکات ایمنی در دمای مواد غذایی

یک دستورالعمل خوب برای ایمنی مواد غذایی، گرم نگه داشتن غذاهای گرم و سرد نگه داشتن غذاهای سرد است. برای مواد غذایی که معمولاً در یخچال نگهداری می شوند، ایمنی مواد غذایی زمانی که برای مدت طولانی خارج از محدوده یخچال ایمن یا بالاتر از ۴۰ درجه فارنهایت (F) باشد، نگران کننده است. زمانی که غذاها برای دو یا چند ساعت از این محدوده ایمن خارج شوند، این احتمال وجود دارد که باکتری ها رشد کنند و باعث بیماری های ناشی از غذا شوند.

گوشت، تخم مرغ و غذاهای لبنی ممکن است بیشتر در معرض باکتری های مضر باشند. برای بسته بندی ایمن غذاهای یخچالی، از یک کولر پیک نیک بزرگ با مقدار زیادی یخ یا کیسه یخ استفاده کنید. برای ایمن نگه داشتن غذا یک بار روی میز، می توانید ظرف را روی یک ظرف بزرگتر پر از یخ قرار دهید. (می توانید از تکه های یخ کوچک یا حتی ظروف سرو از قبل یخ زده که حدود ۱/۳ از آب پر شده اند استفاده کنید.)

همچنین پوشاندن ظروف برای محافظت از غذا در برابر گرد و غبار، حشرات و حشرات تمرین خوبی است. درب و روکش ظروف نیز می توانند به حفظ دمای مناسب کمک کنند. سایه و چتر نیز مفید هستند.

دستورالعمل های کباب کردن

برای غذاهایی که در گریل هستند، چند نکته ایمنی وجود دارد:

برای یخ زدایی هر گونه گوشت، ماهی یا مرغ، آن را یک شب در یخچال قرار دهید. اگر آن را روی پیشخوان یخ‌زدایی کنید، وقتی غذا یخ‌زدایی می‌شود و دمای آن بالاتر از ۴۰ درجه فارنهایت گرم می‌شود، باکتری‌ها می‌توانند شروع به رشد کنند. اگر روی پیش‌خوان آشپزخانه‌تان بماند، احتمالاً این اتفاق می‌افتد.
اگر گوشت، ماهی یا مرغ را مرینیت می کنید، ماریناد را بعد از استفاده دور بریزید. از آن برای ریختن اقلام روی گریل استفاده نکنید.
از قبل از شستشوی طیور خودداری کنید. پختن آن در دمای مناسب بهترین راه برای سرو ایمن است. با شستن آن، خطر انتشار سالمونلا بر روی میز، سینک آشپزخانه و پارچه های ظرفشویی را به همراه دارید.
هر گونه گوشت، ماهی و مرغ را نپخته و سرد در ظرفی با درب نگه دارید. اگر وسوسه می‌شوید که از قبل آن را تا حدی بپزید، توجه داشته باشید که این می‌تواند به باکتری‌ها اجازه رشد دهد. در عوض، آن را در محل بپزید و محصول نهایی را با یک دماسنج گوشت قابل اطمینان بررسی کنید. همچنین تمرین خوبی است که یک دماسنج در یخچال خود داشته باشید و از آن در خنک کننده پیک نیک خود نیز استفاده کنید. درباره دمای مناسب پخت بیشتر بدانید.
زغال‌زایی که حاوی مواد سرطان‌زا است، ممکن است هنگام کباب کردن ایجاد شود. پخت و پز با گاز می تواند به کنترل دما و جلوگیری از ذغال شدن کمک کند
چکه های چربی هنگامی که روی شعله های آتش پاشیده می شوند، مواد شیمیایی مضر ایجاد می کنند. برای کاهش این:
از تکه های بدون چربی گوشت، مرغ، ماهی استفاده کنید. کباب کردن سبزیجات راه خوبی برای افزودن یک گزینه کم چرب در عین افزایش فیبر و سایر مواد مغذی است.
غذاها را در بسته های فویل بپیچید تا چربی ها به داخل شعله نریزند.

به نوشیدن آب ادامه دهید

هیدراته ماندن به ویژه مهم است زیرا برخی از روزهای تابستان اغلب به ۱۰۰ درجه یا بالاتر می رسند. نوشیدن آب، یا نوشیدنی های کم قند یا بدون شکر، راهی عالی برای رفع تشنگی و هیدراته نگه داشتن بدن است.

زمانی که الکل می نوشید، همیشه یک لیوان آب با یک نوشیدنی الکلی اضافه کنید زیرا الکل باعث کم آبی بدن می شود. خوردن میوه هایی مانند هندوانه نیز مایعات بسیار مورد نیاز را اضافه می کند. نزدیک نگه داشتن یک بطری آب عایق زمانی که در داخل یا خارج از منزل هستید می تواند به خود یادآوری کند که در طول روز آب بنوشید.

در فصل تابستان، محصولات محلی را انتخاب کنید

انتخاب میوه ها و سبزیجات در فصل به طور کلی خوش طعم تر و مقرون به صرفه تر است. تابستان های کالیفرنیا انواع محصولات مغذی مانند انواع توت ها، ذرت، گوجه فرنگی، خربزه، مارچوبه، آووکادو، خیار، هلو و شلیل را به ارمغان می آورد. این زمان عالی برای بازدید از بازارهای کشاورزان محلی ما است. قبل از سرو محصول را زیر آب جاری خنک بشویید.

 

وب سایت الماس طب

فروشگاه ما

 

سایت شرط بندی بت اسپات